O Krakowie

57 Views Comment Off
O Krakowie
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

szkola-paralotniowa-5Kraków to miasto, które naprawdę można zwiedzać całymi tygodniami a i tak nie obejrzy się wszystkich wartych obejrzenia miejsc. Tu zostanie przedstawionych kilka, które może nie są najbardziej znane, ale na pewno nie mniej ciekawe.
1. Cztery kopce: wiadomo wszystkim o Kopcu Kościuszki w Krakowie, ale Kopiec Wandy jest najstarszy, najmniej zbadany i najbardziej tajemniczy: ma 14 metrów wysokości i trzy tysiące lat i był miejscem kultu Celtów. Następny Kopiec Krakusa jest ponoć jednocześnie grobowcem Kraka, założyciela miasta, a Kopiec Piłsudskiego jest najmłodszy i najwyższy (36 metrów) i usypany jest z ziemi pochodzącej ze wszystkich pól bitewnych, gdzie walczyły Legiony.
2. Podziemia Rynku Głównego: schodzi się 4 metry pod ziemię i można obejrzeć pradawne miasto, resztki średniowiecznych kramów, trzynastowieczny bruk, pozostałości wodociągów, dawne cmentarzysko oraz około 700 przedmiotów, które zostały znalezione podczas badań archeologicznych.
3. Spacerując wzdłuż Plant, (które powstały w miejscu murów obronnych i otaczają Stare Miasto) można zobaczyć ważne zabytki: Bramę Floriańską, Barbakan, kilka pięknych kościołów.

Inne wpisy o podróżach i turystyce:

In : Turystyka

About the author

Related Articles

Kontakt do nas:
Emailadmin[malpa]celonpharma.com.pl
Tel(037) 487 36 11
MiastoKędzierzyn-Koźle
PaństwoPolska
Ankieta:

Czy Kędzierzyn-Koźle to dobry kierunek na wakacje czy urlop?

View Results

Loading ... Loading ...
Nowe komentarze:
Podobne teksty: